The English Table Tennis Association

British League Archive - Junior British League 2009-10


Match Results

Matches Report Boys Division 4B




BYNG HALL against SHEFFIELD B result 1-5 entered on 25/10/2009

Jack BENNETT lost to Scott HOLLOWOOD 2-3
Andrew LOCKWOOD lost to Luke TATTERSHALL 1-3
Adam SIMPSON lost to Charlie TATTERSHALL 0-3
Jack BENNETT lost to Luke TATTERSHALL 0-3
Adam SIMPSON lost to Scott HOLLOWOOD 0-3
Andrew LOCKWOOD beat Charlie TATTERSHALL 3-0

BYNG HALL against URBAN PROGRESS TTC result 1-5 entered on 14/02/2010

Jack BENNETT lost to Mikael PAPANTONIOU 1-3
Adam SIMPSON lost to Pritesh KAKKAD 0-3
Robert PARKS lost to Antony CONSTANTINOU 0-3
Jack BENNETT beat Pritesh KAKKAD 3-1
Robert PARKS lost to Mikael PAPANTONIOU 0-3
Adam SIMPSON lost to Antony CONSTANTINOU 0-3

BYNG HALL against GREENHOUSE ERNEST BEVIN COLLEGE result 1-5 entered on 24/10/2009

Jack BENNETT lost to Antony PATTEN 0-3
Andrew LOCKWOOD lost to Gobi SRIPARAN 2-3
Adam SIMPSON lost to Kiyan PATEL 2-3
Jack BENNETT lost to Gobi SRIPARAN 2-3
Adam SIMPSON lost to Antony PATTEN 0-3
Andrew LOCKWOOD beat Kiyan PATEL 3-1

BYNG HALL against HOLLINGBURY result 1-5 entered on 14/02/2010

Jack BENNETT lost to Carl HAINES 1-3
Adam SIMPSON lost to Mark SCUTTS 1-3
Robert PARKS beat James MEYERS 3-2
Jack BENNETT lost to Mark SCUTTS 2-3
Robert PARKS lost to Carl HAINES 1-3
Adam SIMPSON lost to James MEYERS 1-3

BYNG HALL against ORMESBY B result 1-5 entered on 24/10/2009

Jack BENNETT lost to Ashley SCOTT 0-3
Andrew LOCKWOOD lost to John BOUSFIELD 0-3
Adam SIMPSON lost to Shannon WALKER 2-3
Jack BENNETT beat John BOUSFIELD 3-0
Adam SIMPSON lost to Ashley SCOTT 1-3
Andrew LOCKWOOD lost to Shannon WALKER 0-3

SHEFFIELD B against BYNG HALL result 3-3 entered on 13/02/2010

Robert SHAW beat Adam SIMPSON 3-1
Daniel HORTON lost to Jack BENNETT 2-3
Charlie TATTERSHALL lost to Robert PARKS 2-3
Robert SHAW lost to Jack BENNETT 0-3
Charlie TATTERSHALL beat Adam SIMPSON 3-1
Daniel HORTON beat Robert PARKS 3-2

SHEFFIELD B against URBAN PROGRESS TTC result 4-2 entered on 24/10/2009

Luke TATTERSHALL beat Antony CONSTANTINOU 3-0
Scott HOLLOWOOD lost to Pritesh KAKKAD 2-3
Charlie TATTERSHALL w/o
Luke TATTERSHALL beat Pritesh KAKKAD 3-2
Charlie TATTERSHALL lost to Antony CONSTANTINOU 0-3
Scott HOLLOWOOD w/o

SHEFFIELD B against GREENHOUSE ERNEST BEVIN COLLEGE result 1-5 entered on 14/02/2010

Robert SHAW lost to Antony PATTEN 0-3
Daniel HORTON lost to Gobi SRIPARAN 1-3
Charlie TATTERSHALL lost to Lobbang LAMA 0-3
Robert SHAW lost to Gobi SRIPARAN 0-3
Charlie TATTERSHALL lost to Antony PATTEN 0-3
Daniel HORTON beat Lobbang LAMA 3-2

SHEFFIELD B against HOLLINGBURY result 2-4 entered on 24/10/2009

Luke TATTERSHALL beat Carl HAINES 3-2
Scott HOLLOWOOD lost to Mark SCUTTS 0-3
Charlie TATTERSHALL lost to James MEYERS 0-3
Luke TATTERSHALL beat Mark SCUTTS 3-1
Charlie TATTERSHALL lost to Carl HAINES 0-3
Scott HOLLOWOOD lost to James MEYERS 1-3

SHEFFIELD B against ORMESBY B result 4-2 entered on 25/10/2009

Luke TATTERSHALL beat Ashley SCOTT 3-2
Scott HOLLOWOOD beat John BOUSFIELD 3-0
Charlie TATTERSHALL lost to Shannon WALKER 0-3
Luke TATTERSHALL beat John BOUSFIELD 3-1
Charlie TATTERSHALL lost to Ashley SCOTT 0-3
Scott HOLLOWOOD beat Shannon WALKER 3-1

URBAN PROGRESS TTC against BYNG HALL result 4-2 entered on 25/10/2009

Pritesh KAKKAD beat Andrew LOCKWOOD 3-0
Antony CONSTANTINOU beat Jack BENNETT 3-1
Adam SIMPSON w/o
Pritesh KAKKAD beat Jack BENNETT 3-1
Andrew LOCKWOOD w/o
Antony CONSTANTINOU beat Adam SIMPSON 3-0

URBAN PROGRESS TTC against SHEFFIELD B result 5-1 entered on 13/02/2010

Pritesh KAKKAD beat Daniel HORTON 3-2
Mikael PAPANTONIOU beat Robert SHAW 3-0
Antony CONSTANTINOU beat Charlie TATTERSHALL 3-2
Pritesh KAKKAD beat Robert SHAW 3-0
Antony CONSTANTINOU lost to Daniel HORTON 2-3
Mikael PAPANTONIOU beat Charlie TATTERSHALL 3-2

URBAN PROGRESS TTC against GREENHOUSE ERNEST BEVIN COLLEGE result 1-5 entered on 24/10/2009

Pritesh KAKKAD beat Gervaise BYNOE 3-1
Antony CONSTANTINOU lost to Gobi SRIPARAN 1-3
Antony PATTEN w/o
Pritesh KAKKAD lost to Gobi SRIPARAN 0-3
Gervaise BYNOE w/o
Antony CONSTANTINOU lost to Antony PATTEN 1-3

URBAN PROGRESS TTC against HOLLINGBURY result 4-2 entered on 13/02/2010

Pritesh KAKKAD beat Carl HAINES 3-1
Mikael PAPANTONIOU lost to Mark SCUTTS 0-3
Antony CONSTANTINOU beat James MEYERS 3-1
Pritesh KAKKAD lost to Mark SCUTTS 0-3
Antony CONSTANTINOU beat Carl HAINES 3-1
Mikael PAPANTONIOU beat James MEYERS 3-0

URBAN PROGRESS TTC against ORMESBY B result 4-2 entered on 14/02/2010

Pritesh KAKKAD beat Billy FORSTER 3-1
Mikael PAPANTONIOU lost to John BOUSFIELD 2-3
Antony CONSTANTINOU lost to Shannon WALKER 1-3
Pritesh KAKKAD beat John BOUSFIELD 3-2
Antony CONSTANTINOU beat Billy FORSTER 3-0
Mikael PAPANTONIOU beat Shannon WALKER 3-1

GREENHOUSE ERNEST BEVIN COLLEGE against BYNG HALL result 6-0 entered on 14/02/2010

Gobi SRIPARAN beat Adam SIMPSON 3-0
Antony PATTEN beat Jack BENNETT 3-1
Lobbang LAMA beat Robert PARKS 3-1
Gobi SRIPARAN beat Jack BENNETT 3-2
Lobbang LAMA beat Adam SIMPSON 3-0
Antony PATTEN beat Robert PARKS 3-0

GREENHOUSE ERNEST BEVIN COLLEGE against SHEFFIELD B result 4-2 entered on 24/10/2009

Gervaise BYNOE beat Scott HOLLOWOOD 3-1
Antony PATTEN beat Luke TATTERSHALL 3-2
Kiyan PATEL beat Charlie TATTERSHALL 3-1
Gervaise BYNOE lost to Luke TATTERSHALL 1-3
Kiyan PATEL lost to Scott HOLLOWOOD 2-3
Antony PATTEN beat Charlie TATTERSHALL 3-0

GREENHOUSE ERNEST BEVIN COLLEGE against URBAN PROGRESS TTC result 2-4 entered on 14/02/2010

Gobi SRIPARAN lost to Mikael PAPANTONIOU 2-3
Antony PATTEN lost to Pritesh KAKKAD 2-3
Lobbang LAMA lost to Antony CONSTANTINOU 2-3
Gobi SRIPARAN beat Pritesh KAKKAD 3-2
Lobbang LAMA lost to Mikael PAPANTONIOU 2-3
Antony PATTEN beat Antony CONSTANTINOU 3-2

GREENHOUSE ERNEST BEVIN COLLEGE against HOLLINGBURY result 6-0 entered on 25/10/2009

Gobi SRIPARAN beat Carl HAINES 3-1
Gervaise BYNOE beat Mark SCUTTS 3-2
Antony PATTEN beat James MEYERS 3-0
Gobi SRIPARAN beat Mark SCUTTS 3-2
Antony PATTEN beat Carl HAINES 3-0
Gervaise BYNOE beat James MEYERS 3-0

GREENHOUSE ERNEST BEVIN COLLEGE against ORMESBY B result 5-1 entered on 13/02/2010

Gobi SRIPARAN beat Billy FORSTER 3-1
Antony PATTEN beat John BOUSFIELD 3-2
Lobbang LAMA beat Shannon WALKER 3-1
Gobi SRIPARAN beat John BOUSFIELD 3-0
Lobbang LAMA lost to Billy FORSTER 2-3
Antony PATTEN beat Shannon WALKER 3-0

HOLLINGBURY against BYNG HALL result 4-2 entered on 24/10/2009

Mark SCUTTS beat Andrew LOCKWOOD 3-0
Carl HAINES lost to Jack BENNETT 0-3
James MEYERS beat Adam SIMPSON 3-0
Mark SCUTTS beat Jack BENNETT 3-0
James MEYERS lost to Andrew LOCKWOOD 1-3
Carl HAINES beat Adam SIMPSON 3-0

HOLLINGBURY against SHEFFIELD B result 5-1 entered on 13/02/2010

Mark SCUTTS beat Daniel HORTON 3-0
Carl HAINES beat Robert SHAW 3-1
James MEYERS beat Charlie TATTERSHALL 3-0
Mark SCUTTS beat Robert SHAW 3-1
James MEYERS lost to Daniel HORTON 2-3
Carl HAINES beat Charlie TATTERSHALL 3-0

HOLLINGBURY against URBAN PROGRESS TTC result 4-2 entered on 25/10/2009

Mark SCUTTS beat Antony CONSTANTINOU 3-0
Carl HAINES lost to Pritesh KAKKAD 1-3
James MEYERS w/o
Mark SCUTTS beat Pritesh KAKKAD 3-2
James MEYERS lost to Antony CONSTANTINOU 1-3
Carl HAINES w/o

HOLLINGBURY against GREENHOUSE ERNEST BEVIN COLLEGE result 1-5 entered on 14/02/2010

Mark SCUTTS lost to Antony PATTEN 1-3
Carl HAINES lost to Gobi SRIPARAN 2-3
James MEYERS beat Lobbang LAMA 3-0
Mark SCUTTS lost to Gobi SRIPARAN 1-3
James MEYERS lost to Antony PATTEN 0-3
Carl HAINES lost to Lobbang LAMA 1-3

HOLLINGBURY against ORMESBY B result 1-5 entered on 13/02/2010

James MEYERS lost to Shannon WALKER 1-3
Mark SCUTTS lost to John BOUSFIELD 2-3
James MEYERS lost to Ashley SCOTT 1-3
Carl HAINES lost to Shannon WALKER 0-3
Mark SCUTTS beat Ashley SCOTT 3-1
Carl HAINES lost to John BOUSFIELD 0-3

ORMESBY B against BYNG HALL result 5-1 entered on 14/02/2010

John BOUSFIELD beat Adam SIMPSON 3-0
Ashley SCOTT lost to Jack BENNETT 2-3
Shannon WALKER beat Robert PARKS 3-1
John BOUSFIELD beat Jack BENNETT 3-2
Shannon WALKER beat Adam SIMPSON 3-0
Ashley SCOTT beat Robert PARKS 3-2

ORMESBY B against SHEFFIELD B result 3-3 entered on 14/02/2010

John BOUSFIELD lost to Daniel HORTON 0-3
Ashley SCOTT lost to Robert SHAW 1-3
Shannon WALKER beat Charlie TATTERSHALL 3-1
John BOUSFIELD lost to Robert SHAW 2-3
Shannon WALKER beat Daniel HORTON 3-2
Ashley SCOTT beat Charlie TATTERSHALL 3-1

ORMESBY B against URBAN PROGRESS TTC result 2-4 entered on 24/10/2009

John BOUSFIELD lost to Antony CONSTANTINOU 1-3
Ashley SCOTT lost to Pritesh KAKKAD 0-3
Billy FORSTER w/o
John BOUSFIELD lost to Pritesh KAKKAD 1-3
Billy FORSTER lost to Antony CONSTANTINOU 1-3
Ashley SCOTT w/o

ORMESBY B against GREENHOUSE ERNEST BEVIN COLLEGE result 1-5 entered on 25/10/2009

John BOUSFIELD lost to Gervaise BYNOE 0-3
Ashley SCOTT lost to Gobi SRIPARAN 0-3
Billy FORSTER lost to Kiyan PATEL 2-3
John BOUSFIELD lost to Gobi SRIPARAN 0-3
Billy FORSTER lost to Gervaise BYNOE 1-3
Ashley SCOTT beat Kiyan PATEL 3-0

ORMESBY B against HOLLINGBURY result 3-3 entered on 24/10/2009

John BOUSFIELD beat Carl HAINES 3-1
Billy FORSTER lost to Mark SCUTTS 1-3
Shannon WALKER beat James MEYERS 3-2
John BOUSFIELD lost to Mark SCUTTS 1-3
Shannon WALKER beat Carl HAINES 3-1
Billy FORSTER lost to James MEYERS 0-3

Back to Division Table

Bookmark and Share

Post your comments here

Post comment as malcolm

The comments posted here do not represent the views of ETTA
and we reserve the right to remove any comments that we consider to be offensive or slanderous