Countdown…Jack Petchey Team Final 2011/12

Author:
Russell Moore

Publish date:

Please note - this news article was published more than five years ago. Some of the information contained may no longer be correct.

There is just under 2 weeks to go until the Butterfly Jack Petchey (Zone 6) London Schools’ Team Table Tennis Final held at Redbridge Leisure Centre on Saturday 14th January 2012.  Play commences at 10:00 with registration from 09:00. The following is a list of teams as at 31st December 2011:

Participation of several of these teams is yet to be confirmed

The inclusion in the list of teams marked * does not guarantee that

they will play in the event as they have yet to fulfill registration procedures.

The ESTTA Team Championship Committee reserve the right to remove

these teams without any comeback from the school concerned.

(Names of Runners-up in County Championships are in Italics)

All general enquiries to:

Richard Hudson, (Team Championship Organiser)

Telephone Nos. 01509 413185 (h):             07776 086448       (m)

Please note: To contact Richard on Saturday/Sunday, please use his mobile.

ZONE 6 – Saturday 14th January 2012

Redbridge Sports Centre (IG6 3HD)

LONDON CENTRAL

B19 Ernest Bevin College, Tooting Bec (Dulwich College, Southwark)

B16 Ernest Bevin College, Tooting Bec (St. Michael & All Angels CE Academy, Camberwell)

B13 Ernest Bevin College, Tooting Bec

B11 Fircroft Primary School, Tooting (Northcote Lodge, Wandsworth)

G19 City & Islington College, Islington *

G16 No entry

G13 No entry

G11 Fircroft Primary School, Tooting

LONDON EAST

B19 No entry

B16 Eastbury Comprehensive School, Barking *

B13 Morpeth School, Tower Hamlets * (Eastbury Comprehensive School, Barking)

B11 Globe Primary School, Tower Hamlets *

G19 No entry

G16 Morpeth School, Tower Hamlets *

G13 Bridge Academy, Hackney * (Morpeth School, Tower Hamlets)

G11 No entry

LONDON NORTH

B19 London Academy, Edgware

B16 London Academy, Edgware

B13 London Academy, Edgware

B11 St. Monica’s Catholic Primary School, Enfield

G19 Edmonton County School, Enfield *

G16 St. Michael’s Catholic Grammar School, North Finchley

G13 London Academy, Edgware

G11 Our Lady of Muswell Catholic Primary School, Haringey

LONDON SOUTH

B19 Wilson’s School, Wallington, Sutton

B16 Stanley Park High School, Carshalton, Sutton

B13 Wilson’s School, Wallington, Sutton

B11 Royal Russell School, Croydon

G19 No entry

G16 Hayes School, Hayes, Bromley

G13 Stanley Park High School, Carshalton, Sutton

G11 No entry

LONDON WEST

B19 Capital City Academy, Willesdon, Brent (Harefield Academy, Uxbridge)

B16 Harefield Academy, Uxbridge

B13 Burlington Danes Academy, Hammersmith (Wembley High Technology College, Brent)

B11 Fox Primary School, Kensington

G19 Wembley High Technology College, Brent

G16 Harefield Academy, Uxbridge *

G13 Capital City Academy, Willesdon, Brent (Harefield Academy, Uxbridge)

G11 Fox Primary School, Kensington

Share this article

MENU

profile